Lidičky... bavte se tu, kritizujte mě a klidně i poraďte. Posílejte nápady- co změnit nebo vylepšit!!!!!! A hlavně piště komentáře!!!! =D Předem děkuji! =)

Lucidní snění! Co to je?..atd.

21. ledna 2009 v 14:18 | Mofňa |  *Lucidní snění

Lucidní sny

Lucidní sny jsou zvláštním typem snů. Během snění si daná osoba jasně uvědomuje, že sní. Tato skutečnost je pro tyto stavy zcela charakteristická a je tedy právě tím, čím se lucidní sny odlišují od běžných snů. Zjištění, že se naše vědomí nachází ve stavu snění, zatímco tělo spí, je totiž doslova odrazovým můstkem k prožívání mnoha neobvyklých zážitků dle naší vlastní fantazie.Snová dobrodružství

Pokud víte, že máte lucidní sny a už s nimi máte zkušenosti, tak víte, že ve svém snění můžete experimentovat.

Ve vašem lucidním snu můžete prožívat opravdu rozmanitá dobrodružství. Můžete také využít schopnosti měnit scenérii vašeho snu a situovat se tak na jakékoliv imaginární místo. Někomu to může činit potíže, jiní se s tím vyrovnávají naopak velice snadno. Je také možné zakomponovat do vašeho snu jiné osoby, předměty nebo zvířata, které se zde budou pravděpodobně chovat podobně jako v reálném světě. Osobně s měněním scenérií moc zkušeností nemám. Podle některých autorů se stačí pouze soustředit na dané místo, jiní radí, aby se daná osoba co nejrychleji roztočila kolem své vlastní osy a myslela na cílovou destinaci. Zkoušel jsem také zakrýt dlaněmi oči, myslet na jiné místo a poté dlaně oddálit. Ve většině případů však vedlo takové experimentování k obrácení pozornosti na vlastní tělo nebo naopak nastala pouze tma. Obojí mělo stejný výsledek - probuzení. Osobně proto se změnou okolí obvykle příliš neexperimentuji a prožívám lucidní sny takové, jaké jsou. Taktéž začátečníkům nedoporučuji v tomto příliš experimentovat neboť hrozí, že budou zklamáni předčasným probuzením. Možnost měnit snovou realitu je však každým pádem nesmírně lákavá představa, v tom mi dáte jistě za pravdu.

Existuje ještě jedna možnost, jak docílit požadované změny prostředí, bohužel se mi však ještě nenaskytla příležitost ji vyzkoušet. Jde o úchvatnou metodu pocházející od známého mystika a "astrálního cestovatele" Roberta Bruce, kterou nazývá "projekcí virtuální reality". Její podstata spočívá v možnosti vstoupení do obrazu či plakátu visícím kdekoliv na zdi - třeba zrovna ve vašem pokoji. Údajně se pouze rozběhnete či "rozletíte" proti takovému objektu a po chvíli jste doslova "uvnitř". Pro tyto účely je zřejmě vhodné nesoustředit se na obraz samotný, ale spíše na to, co zobrazuje, jako by to byla skutečná krajina.

Zmíněné "skákání" na velké vzdálenosti je podle vlastních zkušeností vcelku bezproblémové. Je to často vskutku zvláštní a úchvatný pocit přeskočit ladným skokem dům, odrazit se od střechy dalšího a doskočit na několik desítek metrů vzdálené objekty. Snad to sami jednou zažijete. Na tomto místě je však vhodné důrazně upozornit na opakované provedení testu reality, předtím než odněkud bez váhání vyskočíte oknem.

Účely lucidního snění

· Uplatnění psychologické za účelem překonávání některých fobií. Daná osoba si tak může ve snu zkušebně prožívat jakékoliv pro ni nepříjemné situace s vědomím, že se jedná pouze o sen, a postupně si tak na ně může zvykat.

· Překonávání nočních můr

· Lucidní snění jako druh zábavy

· Léčení depresí či jiných dlouhodobých nežádoucích stavů

· Z pohledu buddhistického lucidní sny pomáhají pochopit představu světa jako pouhé iluze, kde člověk sám neví, co je vlastně reálné a co ne, přičemž mnoho věcí, o kterých si myslí, že reálné jsou, jsou ve skutečnosti jen snem odhaleným prostřednictvím testování reality.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte lucidní sny!

Ano, mám často! 16.7% (1)
Ano, ale jen zřídka! 33.3% (2)
Nevím! 33.3% (2)
Ne, ale chtěl/a bych! 16.7% (1)
Ne a nechci! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Doufám, že jste se tu bavili, našli jste to, co jste hledali a nijak jsem vám nepoškodila zdraví. Nashledanou příště! =))