Lidičky... bavte se tu, kritizujte mě a klidně i poraďte. Posílejte nápady- co změnit nebo vylepšit!!!!!! A hlavně piště komentáře!!!! =D Předem děkuji! =)

***♥**♥*♥Jive♥*♥**♥***

21. ledna 2009 v 15:00 | Mofňa |  DanceDanceDance♥♥♥


!♥Jive♥!


Jive je rytmický swingový tanec.

Základním krokem dněšního jivu je tzv. jivová přeměna --> krok, přísun, krok na jednu stranu a potom zpět krok, přísun, krok na druhou stranu, celé zakončené vratnou kolébkou!!!

O standardizaci jivu se zasloužili během 2. světové války angličtí učitelé (Alex Moore, Dimitri Petrides a Josephine Bradley). Tímto vznikla krotká varinata swingu a jitterbugu, které původní formy připomínaly jen vzdáleně!
Jive převzal krok ze swingu, který je prováděn jen na půl taktu, a proto lze prakticky začít kteroukoli dvoudobou částí.
Během dalšího půl století také začala vznikat spousta variant provedení tohoto základního kroku. V 50. letech byl zařazen mezi LAT a po válce se pak jive, nazývaný někde též american rhythm či americký swing, rozšířil po celém světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Doufám, že jste se tu bavili, našli jste to, co jste hledali a nijak jsem vám nepoškodila zdraví. Nashledanou příště! =))