Lidičky... bavte se tu, kritizujte mě a klidně i poraďte. Posílejte nápady- co změnit nebo vylepšit!!!!!! A hlavně piště komentáře!!!! =D Předem děkuji! =)

Emoční inteligence!EQ

23. ledna 2009 v 20:08 | Mofňa |  Psycho testy (Gilles Azzopardi)

Ke kterému emočnímu typu patříte?


Během několika posledních let se inteligence přestává redukovat na pouhý rozum. Už si nemyslíme, že existuje jen jeden druh inteligence, který má do jisté míry každý. Rozlišujeme jednak racionální inteligenci, která souvisí s momentálními funkcemi (schopnost vytvářet si úsudek, předpovídat, řešit problémy, chápat složité myšlenky, apod.), jednak inteligenci emoční, která souvisí s citovou stránkou. Tato emoční inteligence zahrnuje sebeovládání (ovládání impulzů, schopnost se uklidnit a zůstat v klidu za každou cenu, být optimistou navzdory potížím) a umění "přečíst" pocity (druhých lidí i své vlastní). Emoční inteligence je složitá, těžko se definuje, protože v sobě spojuje mnoho různých, těžko zaměřitelných vlastností a dovedností- vědomí o sobě, empatii (schopnost s někým se identifikovat, vcítit se do někoho)- takže se nedá kvantifikovat jako IQ. Vymezujeme ji spíše jako určitou orientaci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí můj web?

Líbí se mi! 33.3% (6)
Celkem ujde! 44.4% (8)
Ne, nelíbí se mi! 22.2% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Doufám, že jste se tu bavili, našli jste to, co jste hledali a nijak jsem vám nepoškodila zdraví. Nashledanou příště! =))